Czy kaszel ma związek z zabiegiem wszczepienia by passów?

Witam! Moja mama miała 4 dni temu operacje wszczepienia bajpasów. Teraz ma napady kaszlu, który powoduje straszny ból związany z raną pooperacyjną. Czy ten kaszel to groźny temat? Czy to normalne po takiej operacji? Jak można zapobiec kaszleniu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Kaszel, który u Pani mamy pojawił się pooperacyjnie najprawdopodobniej jest wynikiem towarzyszącej infekcji. Zdecydowanie można jednak zarówno go leczyć jak i jemu zapobiegać poprzez określone leki kaszlowe. Zdecydowanie powinny być one podawane Pani mamie, by zminimalizować kaszel, a dzięki temu ból, co umożliwi szybszy powrót do zdrowia. Proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Na pewno odpowie na wszystkie Pani pytania oraz wdroży odpowiednie działania lecznicze.