Czy kefir i jogurt należy pić prosto z lodówki?

Czy kefir i jogurt należy pić prosto z lodówki, bo inaczej traci swoje właściwości? Chodzi o 3-letnie dziecko.

Żadnych napojów mlecznych nie wolno pić prosto z lodówki, bo nie znosi tego trzustka. Kefiry i jogurty należy wyjąć 1-2h wcześniej z lodówki, aby miały temperaturę pokojową przed spożyciem. Absolutnie nie niszczy to bakterii kwasu mlekowego. Pozdrawiam

Dzień dobry,

może Pani wyjąć produkty z lodówki i ogrzać je przez jakiś czas w temperaturze pokojowej - nic się tedy nie stanie - a będą przyjemniejsze do jedzenia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga