Czy kilkukrotne mri głowy w krótkich odstępach mogą mieć jakieś konsekwencje?

Czy kilkukrotne mri glowy dokonane, dokonane w krotkich (okolo tygodniowych) odstepach moze miec negatywne konsekwencje? Powodem badania bylo kazdorazowo mocne uderzenie sie w glowe.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podczas badania MRI wykorzystywane jest pole magnetyczne i fale radiowe, a nie fale Roentgena, jak w przypadku badania RTG. O zasadzie działania rezonansu magnetycznego może Pan przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zasada-dzialania-rezonansu-magnetycznego.

Natężenie i energia pola magnetycznego jest stale kontrolowana, a badanie to jest absolutnie bezpieczne i pozostaje bez wpływu na zdrowie człowieka. Dlatego może być wykonywane nawet kilkakrotnie w krótkich odstępach czasowych. Jedynym zagrożeniem jest tzw. kontrast, który powinien być podawany pacjentowi tylko w sytuacji, gdy jest to absolutnie koniecznie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-rezonans-magnetyczny-jest-bezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.