Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy kilkukrotne mri głowy w krótkich odstępach mogą mieć jakieś konsekwencje?

Czy kilkukrotne mri glowy dokonane, dokonane w krotkich (okolo tygodniowych) odstepach moze miec negatywne konsekwencje? Powodem badania bylo kazdorazowo mocne uderzenie sie w glowe.
MĘŻCZYZNA, 49 LAT 8 miesięcy temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

podczas badania MRI wykorzystywane jest pole magnetyczne i fale radiowe, a nie fale Roentgena, jak w przypadku badania RTG. O zasadzie działania rezonansu magnetycznego może Pan przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zasada-dzialania-rezonansu-magnetycznego.

Natężenie i energia pola magnetycznego jest stale kontrolowana, a badanie to jest absolutnie bezpieczne i pozostaje bez wpływu na zdrowie człowieka. Dlatego może być wykonywane nawet kilkakrotnie w krótkich odstępach czasowych. Jedynym zagrożeniem jest tzw. kontrast, który powinien być podawany pacjentowi tylko w sytuacji, gdy jest to absolutnie koniecznie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-rezonans-magnetyczny-jest-bezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy