Czy kolizja pępinowa powinna zostać zdiagnozowana badaniem USG?

Czy kolizja pępowinowa - trzykrotne owinięcie pępowiny wokół szyi płodu, powinna zostać zdiagnozowana badaniem USG (40 tydzień ciąży)? Ile wynosi śmiertelność płodów w przypadku trzykrotnego owinięcia pępowiny wokół szyi?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
USG jest badaniem subiektywnym. Trudno też określić jakie było ułożenie płodu, co jest istotne dla wiarygodności badania. Wszelkie wątpliwości należy rozwiać z lekarzem prowadzącym.