Czy kolonoskopia jest badaniem bezpiecznym dla mężczyzny l. 56 z niewydolnością serca NYHA III?

Czy kolonoskopia jest badaniem bezpiecznym dla mężczyzny l. 56 z niewydolnością serca NYHA III oraz zatorowościa płucna przyjmującego warfin? Czy aby znaleść przyczynę zatoru płucnego przez ch. zakrzepowo-zatorową aby wykluczyc istnienie nowotworu najlepiej zrobić tomografie całego ciała? jakie konkretne badania powinny być przeprowadzone ?Napewno morfologia i co jeszcze? Jest 4 msc po wystąpieniu zatoru i rozpoznaniu zakrzepicy. Mężczyzna nie palący, nie otyły. Obecnie nie ma spadku wagi.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu całej historii medycznej będzie można ustalić odpowiednie dalsze postępowanie.