Czy konieczna będzie inwazja chirurgiczna?

  Mój wynik PSA to 6,67. Mam 55 lat. Czy oznacza to konieczność inwazji chirurgicznej czy wystarczą leki?
55 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Samo oznaczenie markera PSA nie stanowi istotnej informacji klinicznej gdyż jest nie wystarczająco swoisty.
O zakwalifikowaniu pacjenta do odpowiedniego leczenia nie decyduje sam wynik oznaczenia PSA.
Konieczne jest dokładne rozpoznanie w oparciu na całościową diagnostykę.

Należy jak najszybciej zgłosić się do urologa w celu dokładnej diagnostyki i wdrożenia leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl