Czy konieczna jest abrazja u nieródki?

Dzień dobry, mam 33 lata, z Mężem staramy się o pierwsze dziecko. Ostatnio wykryto u mnie polipa szyjki macicy, więc otrzymałam skierowanie na zabieg ukręcenia i abrazji. Czy abrazja w moim przypadku-nieródki jest konieczna i bezpieczna jeśli chodzi o nasze starania? Mam pytanie również w której części cyklu najlepiej i najbezpieczniej jeśli chodzi o pozniejszy stan śluzówki itp., wykonac taki zabieg- zaraz po miesiączce czy gdy sluzowka bardziej "narośnie"? Proszę nie brać pod uwagę argumentu, iż zabieg nalezy wykonac zaraz po miesiączce by była pewność że podczas zabiegu nie usunie się ewentualnego zarodka, ponieważ jeśli bedzie taka potrzeba to powstrzymamy się od wspolzycia. Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.

Dzień dobry, proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Usunięcie polipa może ułatwić zajście w ciążę. Zabieg należy wykonać po krwawieniu miesiączkowym. Starania o dziecko najlepiej wznowić po 3 miesiącach od zabiegu.