Czy konieczne będzie usunięcie zęba?

Witam 2 tygodnie temu bylem u dentysty z bolem zeba ktory byp leczony i zalozono mi plombe w tym zebie 3 lata temu i zaczal mnie boleć a debtysta otworzyła go dxiurke zrobila i nie boi mnie mam wate i e widzę ze chyba jest ropa ? Bo śmierdzi i wata końcówka jest czarna ?zolta. Biore teraz antybiotyk zeby pomogl i zeby znikla ropa. Takze moje pytanie kest takie co mnie czeka ? Czy ząb zostanie usuniety ?? Czy do leczenia??? Pozdrawiam

Zalecane jest kontynuowanie leczenia by wspólnie z lekarzem dentystą podjąć decyzję czy ząb leczyć kanałowo czy jednak konieczne będzie usunięcie zęba. Nie warto zwlekać z umówieniem wizyty, ponieważ ból może znów się pojawić. Pozdrawiam