Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy konieczne jest badanie na stwierdzenie komórek rakowych?

Mój tata ma raka odbytu i stomię. Wcześniej miał hemoroidy, których nie leczył. ok. 10 lat wcześniej. Jestem trochę przerazona bo i brat mojego ojca ma hemoroidy, których nie leczy. Ja też je mam, lekarz, który leczy ojca powiedział, że jest to choroba genetyczna. Więc ja i moje dzieci powinny być przebadane w tym kierunku. Nie wiem gdzie do jakiego lekarza się zgłosić aby zrobić takie badania i gdzie. Mieszkam na wiosce.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
Jeśli lekarz określił, że znajduje się Pani w grupie ryzyka nowotworu jelita grubego to należy wykonać kolonoskopię, na którą może skierować lekarz rodzinny. Nie pisze Pani o jaki zespół genetyczne chodzi, być może o polipowatość rodzinną. W tym przypadku konieczna jest stała opieka lekarza gastroenterologa.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy