Czy konieczny jest zabieg usunięcia endometrium?

Mam 68 lat. Po badaniu usg wyszło endometrium 8 mm o nierównych brzegach niejednorodne. Czy konieczny jest zabieg jego usunięcia?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku robi się zazwyczaj badanie polegające na pobraniu fragmentów endometrium do badania histopatologicznego, ale postępowanie zależy od stanu klinicznego pacjenta. Powinna Pani w tym wypadku skonsultować się z lekarzem prowadzącym.