Czy kontakt z dzieckiem podczas zapalenia płuc będzie dla niego bezpieczny?

Mam zapalenie płuc tzw. bezobjawowe. Jestem czwarty dzień na Klabaxie (w sumie mam brać 10 dni). Za tydzień ma przyjechać moja córka, która jest w 7 miesiącu ciąży. Czy to jest bezpieczne dla niej i dla dziecka? Czy będę jeszcze zarażać? Czy może powinna przełożyć przyjazd i o ile? Będę wdzięczna za szybką odpowiedż.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli wizyta córki nastąpi po zakończeniu leczenia, to nie będzie ona niebezpieczna. Pozdrawiam!