Czy krwawienie po inseminacji to normalne?

Witam!

24 grudnia miałam inseminację. 25 i 26 grudnia zaczęłam plamić przy siusianiu, proszę powiedzieć mi, czy to normalne, czy znaczy to, że już nie mam co liczyć na ciążę?

Witam serdecznie!

Krwawienie  po inseminacji jest powikłaniem zabiegu, ale nie musi oznaczać utraty ciąży. Jeżeli krwawienia ustąpiły, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.

Dla pewności może Pani wykonać oznaczenie poziomu hormonu beta HCG we krwi w odstępie 3-dniowym. Jeżeli dojdzie do wzrostu stężenia, będzie to oznaczało prawidłowy rozwój zarodka.

Pozdrawiam