Czy krwawienie z odbytu może mieć związek ze zmianami skórnymi?

Witam. Od pewnego czasu na twarzy wyskakują mi guzki, nieduże, zbiera się w nich cos białego, czasem ropa. Ponadto wczoraj podczas wyprozniania zauważyłem krew, żywo czerwoną, wydaje mi się ze dosc duzo. Pojawilo się to również dziś rano. Co to może oznaczać? I czy jedno z drugim mozna łączyć? Mam 27 lat, zdrowy mężczyzna, pracuje na budowie...

Zmiany skórne mogą mieć charakter zaskórników, zakażenia mieszków włosowych - najlepiej aby ocenił je dermatolog.