Czy leczenie farmakologiczne u osoby agresywnej z padaczką jest odpowiednie?

Syn 39 lat uposlrdzenie umysłowe w stopniu średnim cierpi na padaczkę skroniową, od kilku miesięcy występują u niego ataki agresji i autoagresji,z tego też powodu już po raz drugi przebywa w szpitalu psychiatrycznym,czy przyczyną tych ataków może być padaczka skroniowa i czy leczenie farmakologiczne będzie skuteczne.Dziękuję za odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie może odpowiedzieć tylko lekarz prowadzący Pani Syna, który zna Syna i historię leczenia.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego, dla Pani i Syna,
Irena Mielnik-Madej

Witam,

część leków przeciwpadaczkowych stosowanych w psychiatrii ma równocześnie działanie zmniejszające zachowania agresywne oraz impulsywność. Jestem przekonany, że właściwie dobrane leczenie farmakologiczne powinno zmniejszyć ataki agresji

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl