Padaczka i napady nieświadomości u 21-latka

Syn 21 letni od 14 lat jest leczony na padaczkę napady nieświadomości . Mam wrażenie , że nie ma poprawy w jego leczeniu, nie miał nigdy dużych ataków , podnosił gałki oczne do góry, teraz zauważyłam że drgają mu brzegi powiek. Leki na pewno zażywa Depakine i Petinimid .Nie wiem czy nie ma ataków w nocy .Muszę chyba jechać na konsultację do epileptologa, w województwie dolnośląskim chyba nie ma.EEG na granicy, Nie wiem czy każde podniesienie oczu do góry jest atakiem

Witaj,
nie posiadam wystarczających kompetencji w leczeniu neurologicznym.Niemniej jest to możliwe,że zachowania takie są tzw.mikro-napadami/petit mall/,połaczonymi z utratą świadomości na b.krótki okres,po którym wraca się do podjetej czyności.Najważniejsze z psychologicznego punktu widzenia jezt to,by rozpoznać sytuacje,które wzmagają w synu niepokój i proponuję,by neurolog skierował syna na równoległą pracę z psychologiem/psychoterapeutą.Musi to być specjalistyczna placówka medyczna lub polecona przez nią,więc szukałabym wskazówek np.w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Myślę, że słuszną podjęła Pani decyzję, żeby Pani Syn wykonał kontrolne badanie
Elektroencefalografii.
Jeśli nie widzi Pani poprawy, proszę skonsultować to z lekarzem prowadzącym Pani Syna.
Zdrowie Pani Syna jest najważniejsze.

Wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej