Pregabalina, czy może wywołać bóle neuropatyczne i bóle mięśni?

Witam, chciałem zapytać czy lek Pregabalina może wywołać ból neuropatyczny i bóle mięśni. Zacząłem ją brać, bo miałem podrażnienie nerwu trójdzielnego, szczególnie na wietrze i na zimnie oraz bóle karku. Już po pierwszej tabletce po godzinie miałem jakieś dziwne pieczenie i pocenie się. Brałem przez 10 dni 75mg Egzysta wieczorem. Nastrój poprawiła super lecz po dziesięciu-dwunastu dniach brania wystąpiły bóle neuropatyczne. Mrowienie w dłoniach i palenie w udach oraz bóle mięśni nóg - coś takiego jak zakwasy miałem robione Eng i próbę tężyczkową, które podczas tych objawów wyszły ujemnie. Lekarz powiedział, że to nie od Egzysta i kazał dać jej czas i zwiększyć dawkę 2 x 1 i dołożył sulpiryd 2 x 1 po którym nie poczułem żadnej zmiany. Nastrój nadal jest ok, bóle neuropatyczne takie same lub może się nasiliły, czyli mrowienie dłoni, ból dłoni od wewnętrznej strony, palenie w udach. Nie wiem co mam robić, bo skoro ENG wyszło bez zaburzeń nerwów, a wszystko przypisywane jest nerwicy. A ja po pierwszej tabletce poczułem już zmiany w postaci swędzenia i pieczenia całego ciała, co prawda zdarzyło się przy pierwszej tabletce tylko, ale od razu mi ten lek nie pasował. Brałem go i od razu szedłem spać, żeby uniknąć stanu z pierwszego razu. Proszę o pomoc czy może spróbować odstawić ta Egzyste, tylko jak żeby nie było dużych skutków ubocznych i czy może być inna przyczyna dodam ze MR głowy i kręgi szyjne są ok, PMR ok, sm wykluczone, badania neurologiczne poprawne, borelioza również wykluczona, tylko leukocyty wzrosły - najpierw miałem 16,5, na drugi dzień 12,5, trzeci dzień 9,3, a norma 9. Z rozmazem wyszły poprawnie. Proszę o poradę.

Świąd i parestezje były opisywane jako rzadkie objawy uboczne w przebiegu leczenia pregabaliną. Można rozważyć czasowe odstawienie leku - oczywiście nie nagłe lecz stopniowe zmniejszanie dawki. Wówczas po odstawieniu można będzie sprawdzić czy opisywane przez Pana objawy ustąpią. Jeśli nie, wykluczy to wpły leku na objawy.
Pozdrawiam