Czy Cipronex wywołał takie objawy?

Dzień Dobry zostały mi przepisany lek Cipronex po przyjęciu pierwszej dawki zaczęła mnie bardzo boleć noga i pierś czy to uczulenie? Powinnam go natychmiast odstawić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Cipronex jest to lek o działaniu bakteriobójczym, substancją czynną jest cyprofloksacyna.

Producent leku w ulotce informuje, że skutkami ubocznymi stosowania preparatu mogą być bóle stawów i mięśni, ucisk w klatce piersiowej, tak więc objawy, o których Pani wspomina mogą być efektem przyjęcia leku. Dlatego zachęcamy do skontaktowania się z lekarzem i poinformowania o dolegliwościach. Być może konieczna będzie zmiana preparatu.

Inne skutki uboczne, o których mowa w ulotce to między innymi: złe samopoczucie, nudności, biegunki, zaburzenia snu, bóle, zawroty głowy, pobudzenie, wysypka.

Więcej informacji o leku można znaleźć w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/cipronex-charakterystyka-wskazania-dawkowanie-przeciwwskazania-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.