Czy te leki są przyczyną biegunki i bólu brzucha?

Witam ,od dwóch wieczorów zmagam się z biegunką ale tylko wieczorem się zaczyna. W czwartek zaczeło się ok 19 i trwało ok do 22 z wielkimi bólami brzucha. Rano już było ok ,poszłam do pracy, śniadanie,obiad itd normalnie. Ale przyszedł wieczór i się zaczeło do 3 rano co pół godziny co godzinę pod koniec zaobserwowałam krew jasną czerwoną. Dodam że od poniedziałku brałam leki na rwe kulszową. Olfen i tiocolis 2razy 1 tabletkę w ulotce wypisano że może wystąpić biegunka. Czy to jest przyczyną. Dziś rano jest ok boję się wieczoru.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

biegunka do jedno z działań niepożądanych zarówno po przyjęciu leku Olfen, jak i Tiocolis.

W przypadku tego pierwszego do biegunek dochodzi często. Towarzyszyć im mogą nudności, wzdęcia, bóle brzucha czy wymioty. Podobne skutki uboczne mogą pojawić się na skutek przyjmowania leku Tiocolis, jednak częstotliwość ich występowania jest znacznie mniejsza.

Producent leku Tiocolis informuje jednak w ulotce, że w przypadku wystąpienia biegunki, pacjent powinien zgłosić się do lekarza. Być może konieczna będzie zmiana dawki leku. Zachęcamy więc do kontaktu ze specjalistą.

Jeden z powyższych leków został opisany w naszym artykule pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/olfen-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.