Czy lek spowodował pieczenie pochwy?

Witam, trzy dni temu zaczęłam odczuwać pieczenie pochwy oraz zwiekszona ilość białej wydzieliny , objawy wskazywały na zakażenie grzybiczne więc sięgnęłam po tabletki zenella med które miałam w domu, po zastosowaniu jednej tabletki na noc, rano zauważyłam lekko brązowawe upławy jednak stwierdziłam że być może tabletka po rozpuszczeniu tak wygląda, po drugiej nocy gdy zaaplikowałam tabletkę brązowych upławów jest więcej i tym razem już przez cały dzień dodam też że stosuję antykoncepcję drosfemine mini ale kończę opakowanie więc nie powinny być to upławy związane z cyklem owulacyjnym, czego z resztą przez ostatnie 3 lata stosowania tabletek nie było, czy może to być efekt uboczny tabletek zenella med?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, pieczenie pochwy, jak i brązowe upławy (jest to najprawdopodobniej utleniona krew) są jednymi ze skutków ubocznych leku Zenella Med, w związku z ich wystąpieniem najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem ginekologiem oraz zakończyć od razu przyjmowanie tego leku.

Poza tym plamienie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, plamienia czy krwawienia nigdy nie oznaczają owulacji, gdyż do niej najzwyczajniej nie dochodzi.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe

https://portal.abczdrowie.pl/hydrovag-dzialanie-wskazania-sposob-uzycia-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.