Czy lek Zinnat pomoże w wyleczeniu gardła i powiększonych węzłów chłonnych?

Witam, mam 29 lat i od prawie dwóch tygodni boli mnie gardło i mam powiększony bolesny węzeł chłonny szyjny (jedna kulka). Lekarz stwierdził, że gardło jest czyste, nie widać zapalenia. Zlecone zostało wykonanie morfologii, rozmazu mikroskopowego, CRP oraz aspat i alat w celu wykluczenia mononukleozy. Wyniki morfologi są w normie, jedynie w rozmazie monocyty wynoszą 2%. Aktualnie doszedł uciążliwy katar i lekko pobolewają ramiona (osłabienie?). Temperatura nie przekracza stanu podgorączkowego 37,1. Czy powinnam wykonać dalsze badania czy zgodnie z sugestią lekarza wziąć antybiotyk Zinnat i zobaczyć czy pomoże? Lekarz przepisał ten antybiotyk przed badaniem kwi. Pozdrawiam!

wskazania:
Preparat jest wskazany w leczeniu następujących zakażeń o lekkim i średnio ciężkim przebiegu wywołanych przez wrażliwe na cefuroksym bakterie u dorosłych i dzieci powyżej 3. miesiąca życia:
· ostre paciorkowcowe zapalenie gardła i migdałków
· bakteryjne zapalenie zatok przynosowych
· ostre zapalenie ucha środkowego
· zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli
· zapalenie pęcherza moczowego
· odmiedniczkowe zapalenie nerek
· wczesne stadium boreliozy
· niepowikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich.
Należy słuchać lekarza badającego tylko on wie dlaczego tak zalecił ale pamiętać że:
"Jak każdy lek, również Zinnat może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Często mogą wystąpić: nadmierny wzrost Candida, eozynofilia, bóle głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności i ból brzucha, przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.
Niezbyt często mogą wystąpić: dodatni odczyn Coombs'a, małopłytkowość, leukopenia, wymioty, wysypki skórne.
Ponadto, z nieznaną częstością, mogą wystąpić: nadmierny wzrost Clostridium difficile, niedokrwistość hemolityczna, goraczka polekowa, zespół choroby posurowiczej, anafilaksja, reakcja Jarisha i Herxheimera, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, żółtaczka (głównie zastoinowa), zapalenie wątroby,
pokrzywka, świąd, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka."