Czy lekarz się nie pomylił? Czy to na pewno astma?

Witam. Mam 18 lat, mam problem z oddychaniem, tzn. łapie powietrze jak ryba. Byłem już 2 razy w szpitalu i nic. Byłem także u pulmonologa - stwierdził astmę i przypisał mi leki. Biorę leki, ale nic mi nie pomagają:(, dalej mam problem z oddychaniem. Proszę o pomoc

Witam serdecznie.

Niestety bardzo mało napisał Pan o okolicznościach napadów duszności - czy występują w spoczynku czy wysiłku, o jakiej porze dnia czy może w nocy, czy występują inne objawy towarzyszące, czy stosowanie leków przynosi ulgę?

Leczenie astmy jest stopniowane i zależy od intensywności objawów. Jeżeli stosowane leczenie nie zapobiega u Pana napadom astmy i występują one często niestety konieczna jest ponowna wizyta u pulmonologa i zmiana terapii. Proszę się nie zniechęcać.

Pozdrawiam.