Astma a wykonywanie ćwiczeń fizycznych

Witam, mam zdiagnozowaną astmę i jest leczona, na co dzień czuję się w miarę dobrze ale mam czasem problem podczas wykonywania ćwiczeń, np kiedy wykonuję brzuszki zdarza się że czuję jakby mi się gorzej łapało oddech, tak samo jest przy skrętach tułowia czuję jakby oskrzela się wypełniły całe gazem, ciężej się oddycha i kaszlę czy to oznacza że muszę zrezygnować z ćwiczeń? dlaczego tak się dzieje? czy lepiej nie ćwiczyć tych mięśni bo ściskają oskrzela?

Witam!
Nie powinna Pani rezygnować z ćwiczeń, warto jednak żeby ustalić co jest powodem takich objawów podczas aktywności fizycznej. Wysiłek może prowadzić do skurczu oskrzeli i to prawdopodobnie jest przyczyną Pani objawów. Proponuję konsultację z lekarzem prowadzącym leczenie astmy celem dobrania leczenia w taki sposób, żeby mogła Pani bez przeszkód prowadzić aktywne życie.