Podwójny problem z alergią czy astma?

Witam! Mam tak jakby podwójny problem. Kilka lat temu odczulałem się na alergie na kurz. Pani Doktor, która to prowadziła twierdzi, że to alergia, że nie mam astmy, ale sam nie wiem. Niekiedy podczas wysiłku albo i nawet bez dostaje zadyszki, brak mi oddechu. Nie mam większego problemu z dostępem do lekarstw na astmę, więc sięgam po nie szczególnie przed wf albo treningami lub zawodami. Bardzo mi one pomagają. Nie mówię o tym nawet rodzicom, gdyż zabroniliby mi sportu. Biorę także tabletki alergiczne. Mój pulmonolog twierdzi jednak, że to tylko alergia, że wszystko w porządku. Drugi problem jest taki, że chyba od tego odczulania moje sutki są takie jakby napompowane, odstające. Chciałbym wiedzieć, czy są na to jakieś sposoby, aby się ich pozbyć. Z góry dziękuję

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Informacje zawarte w pytaniu, aczkolwiek niewystarczające dla postawienia diagnozy sugerują wysokie prawdopodobieństwo astmy. Konieczne jest jednak potwierdzenie (lub wykluczenie) tej diagnozy. Badaniem temu służącym jest spirometria, z ewentualnymi jej modyfikacjami-próbą prowokacyjną i rozkurczową. Wskazane jest wykonanie badania podstawowego, wymienione próby ewentualnie później w razie zaistnienia wskazań.

Pozdrawiam