Ucisk w klatce - czy to może być astma wysiłkowa?

mam 17 lat i jestem dziewczyną..od 5 klasy podstawowej mam tak, że jak biegnę na wf to czuję ucisk w klatce piersiowej..gdy czuję ucisk zatrzymuję się..nie dam rady biegnąć z uciskiem w klatce..nie moge teraz normalnie oddychać..nie wiem co mam robic..lekarz nie chce dać mi zwolnienia z wf...chociaż mowiłam mu, że mam uscisk w klatce....i kazał mi cwiczyc..ale ja nie moge nawet kawałek przebiec..dodam, że ucisk mam tylko kiedy biegne i po biegnieciu i po kilku minutach ustaje..jeżdzę na rowerze , tańczę, pływam..i po tym nic mi nie jest..więc czy może to być astma wysiłkowa?..proszę o odpowiedź..dziekuję i pozdrawiam.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam!

Jeśli objawy występują tylko po bieganiu, a nie towarzyszą innym formom aktywności fizycznej, mało prawdopodobne jest, by była to astma wysiłkowa. Jednak nie wyklucza to całkowicie astmy. Być może tam, gdzie Pani biega, występuje alergen, wywołujący objawy. Napady mogą być wyzwalane przez różne czynniki, nawet pokarm.

Na pewno należy poszukać przyczyny objawów. Warto zrobić spirometrię, ewentualnie próbę rozkurczową i/lub prowokacyjną.
Potrzebne być mogą też inne badania. Na początek koniecznie należy wykonać badanie morfologii krwi.

Żeby wyjaśnić przyczynę dolegliwości i udzielić Pani właściwej pomocy, należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę. W tym celu proszę udać się do lekarza rodzinnego i dokładnie przedstawić, co Pani dolega. Na tej podstawie, po badaniu fizykalnym, zleci on odpowiednie badania dodatkowe lub/i skieruje do specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty