Czy to może być astma wysiłkowa?

Witam. Mam 15 lat. Od 1.5 roku choruję na nadciśnienie tętnicze. Gdy biegam na lekcjach wf-u często duszę się i odczuwam ucisk w klatce piersiowej (czasem takie objawy występują nawet przy wchodzeniu po schodach). Czy to może być astma wysiłkowa? Czy też może inna choroba spowodowana moim nadciśnieniem? Czy mogę biegać? Ps. Miałam wykonywane już badanie na tarczycę, które nie potwierdziły chorowania na tarczycę. Pozdrawiam.

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam!

Dolegliwości jakie opisujesz, mogą być wynikiem astmy. Jednak istnieje również szereg innych przyczyn. Obecność nadciśnienia tętniczego w tak młodym wieku wymaga diagnostyki w kierunku jego przyczyny, bowiem w tym okresie najczęściej ma wtórny charakter. Zatem czekają Cię kolejne badania.

Warto zwrócic uwagę lekarza na opisane tu objawy. Najprawdopodobniej zada dodatkowe, pomocne w ukierunkowaniu diagnostyki pytania, ponadto będzie miał możliwość osobistego zbadania Cię oraz zlecenia badań dodatkowych.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty