Czy astma jest niebezpieczna?

Witam. Mam 13 lat. Ostatnio co miesiąc się przeziębiam. Czasami trochę kaszlę, nawet gdy jestem zdrowa.Trochę mnie nawet dusi. Może to być astma? Czy astma jest niebezpieczna? Pozdrawiam, Magda

13 LAT ponad rok temu

Witam.

Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, który porozmawia z Tobą - dokładniej wypyta o objawy i zbada Cię. Jeśli stwierdzi taką potrzebę, skieruje na badania dodatkowe i/lub do specjalisty. Zebrane informacje pomogą określić prawdopodobieństwo astmy w Twoim przypadku. Jej rozpoznanie możliwe jest po wykonaniu badania spirometrycznego - jeśli lekarz będzie podejrzewał u Ciebie tę chorobę, powinien skierować na to badanie.

Pozdrawiam