Czy astma jest niebezpieczna?

Witam. Mam 13 lat. Ostatnio co miesiąc się przeziębiam. Czasami trochę kaszlę, nawet gdy jestem zdrowa.Trochę mnie nawet dusi. Może to być astma? Czy astma jest niebezpieczna? Pozdrawiam, Magda

13 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam.

Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, który porozmawia z Tobą - dokładniej wypyta o objawy i zbada Cię. Jeśli stwierdzi taką potrzebę, skieruje na badania dodatkowe i/lub do specjalisty. Zebrane informacje pomogą określić prawdopodobieństwo astmy w Twoim przypadku. Jej rozpoznanie możliwe jest po wykonaniu badania spirometrycznego - jeśli lekarz będzie podejrzewał u Ciebie tę chorobę, powinien skierować na to badanie.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy