Wydzielina zalegająca w oskrzelach a astma

Dzień Dobry.Mam pytanie.Jak długo można żyć z astmą,po czym można stwierdzić jaki etap jest astma chodzi lekka,umiarkowana,ciężka,czy od astmy można się udusić,i od wydzieliny zalegającej w oskrzelach.Byłam u lekarza pulmologa teraz w poniedziałek i mówiła że jej objawy nie pasują wychodziło jakby astmy niemiała,a mam objawy suchy kaszel,problem z nabraniem powietrza i trochę wypuszczenie,chrypka,ciężar klatki piersiowej i takie przyciśnięcie do ściany,czy to jest astma czy pulomolg ma rację.

Witam,
do rozpoznania astmy należy wykonać badanie spirometryczne
Dobrze kontrolowana astma daje możliwość długiego życia.
Bywają ostre stany astmatyczne związane z ciężką dusznością, w których należy podjąć szybkie leczenie.

pozdrawiam