Astma a zachorowanie na ospę

Czy dziecko (4 lata), które stosuje przewlekle leki p. astmie Atrovent Pulmicort (1mg/dzień) może mieć kontakt z dziećmi chorymi na ospę? Jak wygląda leczenie ospy i jednocześnie ataków astmy? w ubiegłym roku syn był trzykrotnie hospitalizowany z powodu napadów astmy.

Najlepiej unikać kontaktu z chorymi na ospę ale to się tyczy każdego człowieka...leczenie ospy jest tylko objawowe ewentualnie heviran, neosine...ztego wnioskuję że astma jest niekontrolowana u dziecka - sugeruje konsultacje pulmonologa/alergologa.