Czy lekarze mogą i powinni informować pacjenta o wpływie diety na chorobę Hashimoto?

Czy lekarze mogą i powinni informować pacjenta o wpływie diety na chorobę Hashimoto? lub na samopoczucie, czy występowanie objawów w Hashimoto? Czy lekarze w ogóle coś o tym wiedzą? czy są uczeni na ten temat?
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
 Sylwia Ogrodowczyk
Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

oczywiście że powinni. Ja natomiast współpracuję z lekarzem ginekologiem endorynologiem, oprócz leków odsyła do mnie po dietę.
pozdrawiam

http://dbamodiete.pl/dieta-on-line/

Witam serdecznie,
u mnie jest podobnie. Lekarze odsyłają pacjentów z Hashimoto do mnie na indywidualna dietę. Każdy bowiem pacjent powinien być dodatkowo wypytany pod kątem żywienia. Niekiedy zaleca się badania w kierunku nietolerancji pokarmowych, aby zastosować dietę rotacyjna. Przy chorobach autoimmunologicznych mamy właściwie pewność, że istnieje powiązanie nadwrażliwości pokarmowej z chorobą.
Jakby Pani miała ochotę to zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/

0

Lekarze powinni informować o diecie, bądź kierować pacjenta do specjalisty. Tym bardziej, że przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty