Czy Letrox trzeba brać całe życie?
Witam mam 20 lat stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy Biorę leki Letrox 50 na czczo rano 30 min przed posiłkiem mam pytanie czy Ten lek bierze się całe życie czy jest możliwość jeżeli wyniki się poprawiły i USG jest dobre żeby już ich nie brać. dziękuję za pomoc pozdrawiam.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
o sposobie i czasie przyjmowania leków na niedoczynność tarczycy, decyduje zawsze lekarz prowadzący, który dokładnie zna historię Pani choroby. Zazwyczaj wygląda to jednak tak, że osoba chora przyjmuje dany lek do końca życia, ponieważ nawet podczas poprawy wyników badań nie mamy pewności, czy po odstawieniu hormonów ten stan się utrzyma. Przeważnie zawsze dochodzi do pogorszenia się wyników w czasie, gdy nie przyjmujemy leków i wtedy konieczny jest powrót do leczenia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-tarczycy-diagnostyka
https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy
https://portal.abczdrowie.pl/hashimoto-gdy-brakuje-hormonow-tarczycy