Czy Lipaza 241 może być powodem do niepokoju?

Witam serdecznie otrzymałam wyniki badań krwi. Jesienią czy moze jeszce w sierpniu robiłam sobie badanie i na wynikach trzustki wykazało mi ze sa podwyzszone ale w normie. Mimo to pani zaleciła ponowne badanie. Amylaza wyszła 71 czyli w nornie ale Lipaza 241 gdzie norma nie powinna przekraczać podobno 150. Czy to coś groźnego, czy mam biec od razu do lekarza, czy moze wystarczy przez jakis czas trzymac jakąś dietę? Jeśli tak to jaką? Renata 35

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry, na pewno wskazana jest zupełna rezygnacja z alkoholu (również z piwa) oraz dieta. Polecam konsultację z dietetykiem i wizytę u lekarza z wynikami.
pozdrawiam