Czy lot samolotem nie zagrozi 12-tygodniowej ciąży?

Witam. Tydzien temu mialam badanie ginekologiczne, szyjka macicy zamknieta. Wczoraj badanie usg prenatalne bylo prawidlowe. Mieszkam w Uk, połozna udzieliła mi odpowiedzi ze od 12 tyg-28 tyg moge leciec w ciazy. Lot odbedzie sie 12 tyg i 5 dzien. Ginekolog wczesniej tez nie widzi przeciwskazan. Jednak sie obawiam lotu ze wzgledu na zmiany cisnienia przy ladowaniu i starcie. Ciaza przebiega prawidlowo a jednak moze odwolac niedzielny lot.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli ma Pani obawy proszę odwołać lot. Z medycznego punktu widzenia, jak wynika z Pani opisu, nie ma przeciwwskazań do lotu.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszelkie zalecenia dotyczące postępowania można określić na podstawie bezpośredniego. Proszę udać się do ginekologa.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Proszę się nie obawiać, uwierzyć ginekologowi i spokojnie lecieć samolotem.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań do lotu samolotem, to nie powinna Pani mieć powodów do niepokoju. Decyzja należy jednak do Pani. Proszę nie robić niczego, do czego nie ma Pani przekonania.