Czy mała ilość hormonu może spowodować problemy z zajściem w ciąże?

Witam!
Proszę o pomoc. Mam problem, ponieważ chcę zajść w ciążę, ale w ostatnim miesiącu zaobserwowałam u siebie brązowawe plamienia. Wcześniej, kilka miesięcy temu też miałam takie plamienia i byłam u lekarza ginekologa. Lekarz mnie zbadał zrobił cytologie i usg dopochwowe i stwierdził, że mam powiększona śluzówkę co jest wynikiem małej ilości hormonu progestreonu. Lekarz przepisał mi tabletki hormonalne, które brałam przez 3 miesiące na 16 dzień cyklu przez 10 dni. Plamienia ustąpiły na 2 miesiące teraz znowu się pojawiły, a ja bardzo chcę zajść w ciążę
Proszę o szybka odpowiedź i z góry dziękuję;)

Witam serdecznie,

Plamienia w Pani przypadku są wynikiem zbyt niskiego poziomu progesteronu. Świadczy o tym fakt,że ustąpiły one po stosowaniu leku.
Niedobór progesteronu może powodować plamienia w ciąży oraz problemy z utrzymaniem ciąży. Dlatego w takich sytuacjach również kobietom w ciąży zaleca się stosowanie preparatów progesteronu.
Przed zajściem w ciążę powinna Pani jeszcze ponownie skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam