Czy mam dalej stan zapalny dziąsła?

Witam, Tydzień temu została mi wyrwana dolna szóstka. Powodem wyrwania zęba było fatalnie przeprowadzone leczenie kanałowe i duży stan zapalny. W dniu wyrwania zęba w okolicy zęba miałam dużą gulę czyli właśnie ten stan zapalny. Minął tydzień, rana goi się dobrze, nic nie boli, nie śmierdzi, ale nadal mam twarde i nadal mam twarde i powiększone dziąsło w okolicach wcześniejszej guli. Czy stan zapalny nie ustąpił?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić Panią do wizyty kontrolnej u stomatologa, który przeprowadził ekstrakcję zęba. W pytaniu pisze Pani, że od zabiegu minął tydzień, rana wygląda lepiej i nie jest bolesna. Pozostało jedynie zgrubienie w okolicy wcześniej wspomnianego stanu zapalnego. Możliwe, że ten proces będzie trwał dłużej niż te kilka dni. Z Pani relacji wynika, że zmiana zapalna była spora dlatego też czas gojenia także może być wydłużony. Nie podaje Pani informacji, jakie ewentualnie leki zostały zalecone. Czy lekarz zapisał antybiotyk i leki przeciwbólowe. Z tych względów warto rozważyć ponowną wizytę u stomatologa aby sprawdzić czy proces gojenia przebiega prawidłowo.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/ekstrakcja-zeba

https://portal.abczdrowie.pl/usuwanie-zebow

https://uroda.abczdrowie.pl/zapalenie-dziasel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.