Czy mam objawy psychozy?

Pewnego dnia gdy próbowałam odespać bezsenną noc - położyłam się nad ranem przy zasypianiu miałam chyba halucynacje słuchowe - słyszałam mowę, dialog osób z mojego ulubionego programu telewizyjnego. Mam też chyba nerwicę - np. gdy się denerwuję zatyka mnie w uszach, serce szybciej bije, pocą mi się ręce, denerwuję się w ten sposób podczas jazdy samochodem jako pasażer lub podczas jazdy pociągiem - denerwują mnie wtedy mijane słupy na torach. W 2019 r. stwierdzono u mnie psychozę - u mnie objawy negatywne tj. tylko depresja, obniżony nastrój bez objawów wytwórczych. Czy opisany objaw przy zasypianiu to objaw wytwórczy psychozy czy objaw jakiejś innej choroby, zaburzenia zdrowia? Kobieta, 34 lata

Dziękuje ,ze wybrała Pani abczdrowie,mam nadzięję ,ze jest Pani pod stałą opieką lekarza psychiatry i bierze Pani leki systematycznie,proponowałabym zwiększyć aktyczność ruchową na świeżym powietrzu,spacery,bieganie,nording woking.Dobrze też zapisać się do jakiejś grupy ,która uprawia sport ,grupy biegające,grupy jeżdzące na rowerze.W Warszawie znajduje się dużo organizacji ,które dają wiekszy kontakt społeczny.

Przy nerwicach i psychozach dobrze jest postawić na ruch na świeżym powietrzu . Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.