Czy mam odpowiednią masę ciała? Pomocy

Witam. Jestem kobietą. Mam 13 lat , 166 cm wzrostu i ważę 55 kg. Czy jest to waga prawidłowa ? Co tydzień chodzę na basen i dwa razy w tygodniu chodzę na treningi piłki nożnej.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 20, co odpowiada wartości poniżej 75 centyla na siatkach centylowych. Oznacza to, że Twoja masa ciała mieści się w normie.

Cieszę się, że dbasz o aktywność fizyczną. Pamiętaj również o zdrowej diecie, a z pewnością unikniesz nadwagi w przyszłości.

Pozdrawiam