166 cm, 56 kg - czy mam nadwagę?

Mam 13 lat. Ważę 56 kg przy wzroście 166 cm. Czy to prawidłowa waga, bo obawiam się, że chyba nie? Ile powinien schudnąć?

13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. BMI wynosi 20,3 i znajduje się między 50 a 75 centylem na siatkach centylowych, więc mieści się w normie. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrastania i powinieneś zdrowo się odżywiać, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników swojemu organizmowi.

Pozdrawiam