Czy mam po prostu kontynuować przyjmowanie tych tabletek?

Z rozpędu zaczęłam kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Belara, podczas gdy miałam zacząć 7 dniową przerwę. Czy mam po prostu kontynuować opakowanie i nie mieć miesiączki w tym miesiącu czy zrobić od dnia następnego 7 dniową przerwę i mieć niekompletne opakowanie na kolejny miesiąc (bez tej jednej tabletki)?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

może Pani postąpić dwojako, ponieważ oba sposoby są poprawne. Po pierwsze, jeżeli ominie Pani tydzień przerwy i od razu zacznie przyjmować kolejne opakowanie, to po prostu miesiączka w tym cyklu nie przyjdzie.

W przypadku jakby chciała Pani zrobić 7-dniową przerwę, to trzeba pamiętać, że po zakończeniu kolejnego opakowania z brakującą tabletką, od razu po tym rozpocząć kolejną 7-dniową przerwę, pamiętając, aby nie przekroczyć tego terminu i 8 dnia zacząć przyjmować kolejne opakowanie. Pozwoli to zachować pełną ochronę antykoncepcyjną.

Oznacza to, że od tego miesiąca zmieni się pierwszy dzień cyklu, czyli dzień rozpoczęcia nowego opakowania.

Więcej na ten temat opisano w treściach, do których link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubiona-tabletka-co-robic

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.