Czy mam podwyższony cholesterol?

Witam Proszę o inter.wyników cholesterol:Chol calk.180mg(120-200),Chol.HDLw surow.59.5mg(45-65)Trojglic.w surow.80,3mg(35-160).Choles.LDL wyliczany K03-104mg i Nie-HDL120mg.(LDL-C<70mg;nie-HDL-C<100-dla bardzo dużego ryzyka serc-nacz. LDL-C<100,nie-HDL<130-DLA dużego ryzyka ser-nacz. LDL-C<115,nie-HDL <145 dla umiarkowanego lub malego ryzyka sercowo naczyn.Czy mam podwyższony cholesterol, w którym przedziale opisu mieści się mój wynik. Dziękuję

Witam.Żeby poprawnie odpowiedzieć na Pani pytanie trzeba znać stopień Pani ryzyka,a ten nie zależy od stężenia cholestrolu,tylko od stanu Pani zdrowia(przebyte i aktualne choroby,wysokość ciśnienia tętniczego,palenie papierosów itd.Biorąc poprawkę,że tego nie wiemy,znamy tylko Pani wiek,wyniki są O.K.

Pozdrawiam.