Wyniki poziomy cholesterolu 41-latki

Dzień dobry, mam takie wyniki: Cholesterol LDL - wyliczany (K03) 83 mg/dl <70 - Dla bardzo duzego ryzyka > 10% wg skali SCORE <100 - Dla duzego ryzyka 5 - 10% wg skali SCORE <115 - Dla umiarkowanego lub małego ryzyka < 5% wg skali SCORE Bardzo proszę o informację, jak interpretować ten wynik?

Ma pani niski poziom LDL cholesterolu. To bardzo dobrze. Tabela SCORE określa ryzyko choroby wieńcowej w zależności od wieku, płci, palenia papierosów i całkowitego poziomu cholesterolu. Bez względu na wynik SCORE ma pani bardzo dobry cholesterol.