Czy mam przerzuty do nadnerczy?

Witam .Jestem 1 rok po mastektomi piersi. Przypadkowo podczas TK wykryto mi zmiany w nadnerczach o wielkosci16 mm odpowiadającemu AML czy to moze byc przerzut ? Nikt nawet nie wspomniał o tym tylko sama wyczytałam ze taka zmiana jest. Jestem zaniepokojona .

Skrót AML oznacza Angiomyolipoma czyli naczyniakomięśniakotłuszczaka. Jest to łagodny nowotwór nerki, nie jest powodem do niepokoju. Uważa się, że guzy nie przekraczające średnicy 3 cm (według innych autorów 4 cm) wymagają jedynie okresowej kontroli radiologicznej. Wynik badania należy skonsultować z lekarzem zlecającym badanie w celu zaplanowania ewentualnego dalszego leczenia.