Czy mam ropień w zębie?

Dzień dobry, 4 dni temu zaczął mnie boleć ząb. Był to silny i pulsujący ból, nasilający się w pozycji leżącej. Przeczytałam że to może być ropień. Na drugi dzień pojawiła się opuchlizna policzka i straszny ból żuchwy, ale tylko od strony bolącego zęba. Wyszlo mi coś co wyglądało jak ropień i po dwóch dniach zniknęło, ból zęba też już przeszedł, została tylko opuchlizna i ból żuchwy, ale tylko w miejscu tego zęba który bolał. Czy to ropień? Czy konieczna jest wizyta u dentysty? I czy to może być groźne dla zdrowia?

Nieleczony stan zapalny zębów może być przyczyną wielu chorób określanych mianem chorób odogniskowych. Nie zaleca się trzymania w jamie ustnej, bez leczenia, zniszczonych próchnicowo zębów.