Jak długo to zgrubienie po ekstrakcji ósemki może się wchłaniać?

Dzień dobry, po ekstrakcji dolnej ósemki pojawiły się powikłania w postaci ropnia, bólu oraz szerokiej opuchlizny. Od ekstrakcji minęły już dwa tygodnie, ropień został oczyszczony, przyjmuje antybiotyk , stan ogólny jest dużo lepszy, ból ustąpił. Przy krawędzi żuchwy pozostało jednak zgrubienie o średnicy ok 3 cm, określone jako naciek zapalny. Od kilku dni mimo ogólnej poprawy, zgrubienie się nie zmniejsza. Jak długo może się wchłaniać? Czy należy się tym martwić?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 6 miesięcy temu

Jeżeli pojawiają się powikłania po usuwaniu zęba zawsze zalecam tomografię aby w 3D ocenić czy wszystkie fragmenty korzenia zostały usunięte. Gojenie po 8 trwa długo, niekiedy opisane dolegliwości mijają po kilku tygodniach. Trzeba kontrolować w gabinecie.