Czy mam się martwić tym kaszlem?

Witam, Około 2,5 miesiąca temu rzuciłem palenie, paliłem mało (ok. 5 papierosów dziennie) przez nieco ponad rok. Od ostatnich dwóch tygodni męczy mnie mokry kaszel (mam potrzebę wykrztuszenia) zwłaszcza z rana i wieczorem, oraz w łóżku. Już trochę boli mnie gardło od tego ciągłego odkrztuszania, moje pytanie brzmi, czy powinienem się martwić tymi objawami? Czy to normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Myślę, że nie ma co się martwić, a trzeba się pojawić u lekarza pierwszego kontaktu. W tak młodym wieku rak płuc jest wysoce nieprawdopodobny. Natomiast trzeba Pana zbadać, żeby określić co powoduje kaszel - przyczyn może być wiele.