Czy mam usunąć tego tłuszczaka?

Witam serdecznie, Od paru lat mam widocznego (2cm) tluszczaka na plecach. Przez osatatnie pare dni, skora zaczerwienila sie i nabrzmiala, towarzyszy temu bol i problemy z koordynacja ruchowa. Nie moge siedziec na krzesle z oparciem ani dlugo chodzic, bo bol staje sie nie do wytrzymania. Wczoraj zauwazylem, ze zaczerwieniony rejon stal sie bardzo cieply i nie czulem sie zbyt dobrze caly dzien, wydaje mi sie ze mialem lekka goraczke. Co moge zrobic w takiej sytuacji? Czy mam sie udac na pogotowie w celu sprawdzenia? Dodam, ze jakies 2 miesiace temu mialem podobna historia z tluszczakiem z tym ze na ramieniu, ktory po 'upuszczeniu' plynow z zainfekowanego miejsca zostalem poddany antybiotykoterapii przez 7 dni, a 2 tyg pozniej skierowany do kliniki w celu usuniecia tluszczaka. Bardzo dziekuje za porade.

Dzień dobry,
z Pana opisu można sądzić, że to nie tłuszczak tylko kaszak. Zaczerwienienie i ocieplenie wspomnianej przez Pana okolicy świadczy o fazie zapalnej. Proszę udać sie do chirurga, który oceni czy zmiana kwalifikuje się do usunięcia, czy trzeba wdrożyć antybiotykoterapię i po redukcji stanu zapalnego wyciąc zmianę. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.