Czy mam wrócić do pracy?

mam ciężkie uszkodzenie lewego nerwu pośrodkowego na wysokości nadgarstka i ciężkie uszkodzenie lewego nerwu łokciowego w okolicy łokcia wczoraj odebrałem wyniki czu powinenem iść do pracy za tydz wizyta u lekarza pracuje przy produkcji okiem fizycnie

Opisany stan wskazuje na możliwość istnienia neuropatii z ucisku o typie zespołu cieśni nadgarstka i zespołu rowka nerwu łokciowego. Praca fizyczna wymagająca dużej ilości manipulacji z przeciążeniem wysiłkowym okolicy nadgarstka i łokcia jest częstą przyczyną tego typu neuropatii. Leczenie tych zaburzeń, po ich potwierdzeniu badaniami dodatkowymi : neurografią EMG, badaniem USG, względnie MR okolic uszkodzeń, wiąże się zwykle z koniecznością wykonania zabiegów chirurgicznych przez specjalistów chirurgii-ortopedii-traumatologii lub specjalistów neurochirurgów. Zabiegi te mają na celu poszerzenie przestrzeni wokół miejsc, w których nerwy pośrodkowy i łokciowy są nadmiernie uciśnięte. Ciężka praca fizyczna powodująca miejscowy, powysiłkowy obrzęk tkanek wokół nerwów nasila proces chorobowy opisanych neuropatii z ucisku, jest zatem przeciwwskazana, aby nie powodować pogłębienia się schorzenia do jego stadium nieodwracalności, w którym nerwy te mogłyby trwale zostać uszkodzone. Odczuwanie i wykazanie zależności dolegliwości bólowych kończyn górnych od wspomnianego charakteru pracy, niezależnie od przebiegu diagnostyki, leczenia i rehabilitacji uszkodzonych nerwów, skłania do zdecydowanego rozważenia zmiany charakteru pracy. W celu profilaktyki przed nawrotem opisanych neuropatii należałoby postarać się o rodzaj pracy angażującej inne grupy mięśni i odmienny stereotyp ruchowy w pracy od dotychczasowego. W leczeniu farmakologicznym wspomagające w tym schorzeniu bywają miejscowo stosowane, dostępne na receptę maści i kremy na bazie sterydowej, np. Hydrocortison oraz zawierające niesterydowe leki przeciwzapalne, np. Butapirazol.