Czy mam zaburzenia hormonalne czy raczej to ciąża?

Witam miesiączkę miałam 25.05 do 28.05 w czerwcu po 17 dniach czyli 10.06 do 14.06 miałam plamienie i później po 17 dniach dostałam znowu plamienia od 26.06 trwa do dzisiaj 2.07 zrobiłam niedawno test ciążowy negatywny powiem że mam miesiączki nieregularne do lekarza nie ma terminu jest odległy termin. Czemu tak się dzieje czy to ciąża czy hormony mam się obawiać ?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nieregularne menstruacje najczęściej są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Skoro test ciążowy dał wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży – pod warunkiem, że został on wykonany po co najmniej 14 dniach od stosunku.

Nieregularne plamienia oraz nieregularne miesiączkowanie są wskazaniem do wizyty w gabinecie ginekologa. Konieczne może być także oznaczenie poziomu hormonów. Proszę zatem nie zwlekać i zapisać się na wizytę.

Temat ten został szerzej opisany w tekstach:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie,

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.