Czy mam zastosować irygator w tej sytuacji?

Witam, miałem zakładane korony i mosty porcelanowe na całe zeby. Zauważyłem, że od strony podniebienia jeden ząb (przęsło mostu) nie dolega do dziąsła. Jest szpara około 0.5 mm. Obawiam się, że będą tam dostawały się resztki jedzenia i będzie wydobywał się brzydki zapach. Czy to normalne, że nie dolega do dziąsła? Mam w domu irygator, pomoże w tym przypadku?

Dzień dobry Panu.

Dziękuję za ciekawe pytanie.

Czasami tak się może zdarzyć, że między przęsłem mostu a dziąsłem pojawia się minimalna szpara.

Wynikać to może z wielu powodów.

Jeżeli posiada Pan irygator to jego używanie jest bardzo wskazane. Takie postępowanie może Panu pomóc utrzymać dobrą higienę w tym miejscu.

Pozdrawiam

https://implantis.krakow.pl/wybielanie-zebow/