Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam zrobić córeczce badania na toksoplazmozę?

Witam! Jak byłam w 8 miesiącu ciąży, zrobiłam badania na tokspolazmozę i IgM wyszły mi ujemne, a IgG 51IU. Badania te robiłam 2 razy i wyniki się powtórzyły.W specjalistycznej poradni lekarz mi powiedział, że wygląda to na stare zakażenie, sprzed ciąży. A może zaraziłam się na początku i mi tak spadło miano? Mam 5-miesiączną córeczkę, rozwija się prawidłowo i nie wiem, czy robić jej jakieś badania w tym kierunku?
ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Nie ma Pani powodów do zmartwień. W badaniach serologicznych wykonanych w ciąży miano przeciwciał w klasie IgM było w normie, co z dużym prawdopodobieństwem pozwala wykluczyć świeżą infekcję Toksoplazma gondi. Wzrost miana IgG świadczy o kontakcie z tym pierwotniakiem w przeszłości, zwłaszcza jeżeli poziom IgG nie był bardzo wysoki i nie narastał w kolejnych oznaczeniach. Jeżeli Pani dziecko rozwija się prawidłowo, nie ma wskazań do diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy