Czy mamy się czym martwić?

Witam, Mam w domu 2-tygodniowego Maluszka. Wczoraj rano została ostatni raz nakarmiona piersią, jednak chciała więcej a ja nie miałam aż tyle pokarmu (tak mi się wydaje) więc dokarmiłam Ją mlekiem modyfikowanym. Od tego czasu postanowiliśmy z mężem (bo to nie pierwszy raz, kiedy Mała chce więcej a potem tylko "wisi" na piersi i nie można Jej odłożyć do łóżeczka), że rezygnujemy z KP a będziemy karmić tylko butelką ale w dzień z odciągniętym moim mlekiem a w nocy mm. Nasze zmartwienie polega na tym, że od wczorajszego popołudnia nie zrobiła jeszcze kupki, przy czym kiedyś było to po każdym karmieniu. Widzimy z mężem, że podczas snu się napina, twarz robi czerwona, jednak są to tylko gazy a w pieluszce nie ma nic oprócz siku. Czy to jest normalne czy mamy się martwić i udać do pediatry? Pozdrawiam
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, warto jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi, bowiem to właśnie niemowlę stymuluje laktację i jednocześnie ją reguluje. Pierwsze tygodnia życia dziecka są czasem, który ma największy wpływ na pobudzenie laktacji. Przekonanie, że pokarmu jest za mało, jest odczuciem subiektywnym i jeśli tylko dziecko dobrze przybiera, zazwyczaj nie ma potrzeby dokarmiania go mieszankami zastępczymi. Jeśli jednak są ku temu przesłanki i lekarz lub położna zadecyduje o konieczności dokarmiania dziecka, wtedy należy odpowiednio dobrać mieszankę, gdyż nie każde mleko będzie dla niemowlęcia odpowiednie – wiele mówi o tym rytm wypróżnień. Dziecko karmione piersią może nawet tydzień nie wypróżniać się i nie jest to złym objawem, natomiast w przypadku mleka modyfikowanego należy uważać na zaparcia. Ważnym sygnałem jest to, o czym napisała Pani – że dziecko męczy się, próbując wypróżnić. Może to świadczyć o zaparciach. Więcej o tym problemie w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zatwardzenie-u-noworodka. Być może mleko powinno być bardziej rozcieńczone lub należy je w ogóle zmienić. Zachęcam do poznania odpowiedzi naszych ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pomoc-8-dniowemu-noworodkowi-w-wyproznieniu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty